Ücretli Kitap Basımı

0
65

Kitap Yayınlatmak İstiyorum – Kitap Bastırmak İsitiyorum – Kitabımı Yayınlatacağım BAŞVURU İÇİN:

TOLGA ERMAN

0 551 204 95 20

tolgaerman1@hotmail.com

Kitap Yazmak İstiyorum…  Diyorsanız Siz Gönderin Biz Yayınlayalım Hem Kitapevlerinde Hem Dağıtım Evlerinde Satışa Sunalım.

Kitap mı yazdınız?

Kitabınızı tecrübeli ellere teslim edin. Biz Yayınlayalım.

Kitap yayınlatmak istiyorum kitabını gönder yayınlayalım

KİŞİSEL YAYINCILIK İLE İLGİLİ BİLGİLER

KİŞİSEL YAYINCILIK NASIL YAPILIR.

Kitap yayınlatmanın iki farklı yolu vardır. Birinci yol, geleneksel olan sistem, kitabınızı çeşitli yayınevlerine göndererek kabul edilmesini, onaylanmasını beklemektir. Kitabınızı klasik bir yayınevinin yayınlaması, tüm masraflarını karşılaması ve hatta size belli bir miktarda ödeme yapması, tabii ki her zaman için tercih edilebilecek harikulade bir çalışma biçimidir. Fakat binlerce kitabın ulaştırıldığı ve bu binlerce kitaptan sadece iki üç kitabın basılabilme şansı bulduğu yayınlanma süreci tahmin edebileceğinizden çok daha uzun, çok daha zorlu bir süreçtir. Çoğu zaman kitabınız editörler tarafından beğenilmez ve iade edilir, hiç okunmama ihtimali de en az reddedilme ihtimali kadar yüksek bir olasılıktır. İşte Kitapdostu Yayınları burada size kitap yayınlatmanın ikinci yolu olan kişisel yayıncılık sistemini sunar ve yazmış olduğunuz kitabı profesyonel ellerden geçirerek yayınlanmaya hazır hâle getirir. Kitapdostu Yayınları, birlikte çalışacağı yazarların dosyalarını editörleri aracılığıyla gözden geçirir, redakte eder, iç sayfaları düzenler (dizgi), kitap kapaklarını kitapların adına ve konusuna bakarak en uygun biçimde tasarlar, ISBN için Kültür Bakanlığı’na başvuruda bulunur, dağıtım şirketleriyle anlaşmalar yaparak kitabın olabilecek en etkili biçimde tanıtılıp pazarlanmasını sağlar. Yaptığı reklam çalışmaları ile yayınlanan kitapların satışını arttırabilmek için yoğun çaba sarfeder. Yayıncılık dünyasının içerisinde yetişmiş son derece profesyonel ekibiyle Türkiye’nin en iyi yayınevlerinin çıkarttığı kitaplarla aynı ölçülerde kitaplar hazırlayarak, milyarca Türk Lirası’nın döndüğü bir sektör olan yayıncılık dünyasına yeni yazar adaylarının çok daha kolay bir biçimde giriş yapabilmesi konusunda öncülük eder. Kitabınızı Kitapdostu Yayınları’ndan çıkarttığınız takdirde profesyonel bir yayıncılık ekibi yayınlanma aşamasının her anını sizinle paylaşır ve bütün gelişmelerden sizi haberdar eder.

EDİTÖRYEL HİZMET

Siz yazın, gerisini bize bırakın! Editörlerimiz, çalışmanızın eksiksiz ve hatasız bir kitap olarak yayınlanması için gerekli olan tüm düzeltmeleri, sizin onayınızı da alarak gerçekleştirirler ve çok kısa bir süre içerisinde bize ulaştırmış olduğunuz dosyayı baskıya hazır hâle getirirler.
Takdir edersiniz ki, imla hataları ve anlatım bozuklukları içeren bir kitabın yayınlanması, ileride sizin kariyerinizi etkileyebileceği gibi, bizim de itibarımızı zedeleyecektir. Bu nedenle, Kitapdostu Yayınları redakte edilmeyen, editörleri tarafından gözden geçirilmeyen hiçbir kitabı basmaz ve yayınlamaz.

KAPAK TASARIMI

Kitap kapağı, kitabın görselliğidir. Okuyucunun dikkatini çekebilecek güzel bir isim ve bu isme uygun iyi bir kitap kapağı tasarımı, okuyucunun kitapla ilgilenmesini sağlayabilecek en etkili yoldur. Kitapdostu Yayınları’nın tüm kapak ve içsayfa çizimleri, Can Büyükmehmetoğlu tarafından gerçekleştirilmektedir. Kitapları Kitapdostu Yayınları’nda yayınlanacak olan tüm yazarlarımız, yüzlerce tasarımcı arasından özenle seçilen Can Büyükmehmetoğlu ile birebir iletişime geçebilme ve kitap kapaklarını kendisiyle birlikte hazırlayabilme şansına sahip olacaklardır.

ARKA KAPAK YAZISI

KİTAP TANITIM YAZISI

Kitabın arka kapağı, en az ön kapağı kadar, hatta belki ön kapaktan bile daha önemlidir. Ön kapak kitabın görselliğini, arka kapak ise içeriğini ön plana çıkarır. Kitapların konusuna ve içeriğine göre değişiklik göstermekle birlikte, arka kapak yazılarında kitaplardaki en vurucu cümleler, alıntılar yer alır. Bunun dışında, yazarın biyografisi ya da kitapla ilgili bazı tanıtımlar, yorumlar da kitap arkalarında bulundurulabilir. Kitabı okuyucunun eline, dikkat çekici bir kitap ismiyle birlikte, iyi tasarlanmış bir kitap kapağı tutuşturursa da, kitabın satılmasında etkin rolü, genelde, arka kapak yazısı üstlenmektedir.

DİZGİ (İÇ SAYFA DÜZENİ)

MİZANPAJ – KİTAP İÇ TASARIM – KİTAP MİZANPAJI –

Metinlerdeki yazım hatalarını, noktasına virgülüne kadar düzelten, redakte eden editörlerimiz, yaptıkları işlerdeki mükemmeliyetçilikleri ile tanınırlar.

DAĞITIM SATIŞ – PAZARLAMA VE REKLAM ÇALIŞMALARI

Kitaplarımız D&R, Kabalcı, Mephisto, Nt kitapevleri, Remzi Kitapevi, Dost Kitapevleri vb… büyük kitabevleriyle birlikte, birçok şehirde küçük ve büyük ölçekli kitapçılara ulaştırılacaktır. Satış oranlarını arttırabilmek için elinden gelen tüm imkânları kullanan kitapdostu Yayınları, yayınlanan kitapların İdeefixe, Kitapyurdu, Pandora gibi online satış sitelerinden de kolaylıkla temin edilebilmesini sağlar, Facebook reklamlarıyla yazarlarının çok büyük bir kitleye ulaşmasına yardımcı olur, yazarlarını bir araya getirerek, Hürriyet gibi ülkenin en çok okunan gazetesinde küçük bir meblağ karşılığında geniş çaplı reklamlar verilebilmesini sağlar.

Çok kısa bir süre içerisinde önemli kitlelere ulaşması beklenen, www.kitapdostu.com adlı sitesinde, online kitap satışı da yapan Kitapdostu Yayınları, oluşturacağı; dışarıda çalışacak, sıcak satış yapacak pazarlama ekibiyle birlikte, yayıncılık dışında satış ve pazarlama konusunda da ne denli iddialı olduğunu kanıtlayacak, bütün iyi niyetiyle ödeyeceğiniz her kuruşun hakkını sonunu kadar sizlere geri döndürmeye çalışacaktır.
Bununla birlikte şunu üstüne basa basa belirtmek isteriz ki, her gün yüzlerce kitabın yayınlandığı ve bu kitaplardan çok azının istenilen başarıyı, satış oranlarını yakalayabildiği ülkemizde, kitap satışını garanti edebilmek gibi bir lüksümüz olamaz. Kitapdostu Yayınları, yayınladığı tüm kitapların dağıtımı, tanıtımı, pazarlanması konusunda elinden gelen her şeyi yapacak olmakla birlikte, hiçbir zaman için yazarlarına satış garantisi veremez. Piyasada ismi olmayan, tanınmamış bir yazarın kitabının ya da kitaplarının satması tamamen tesadüflere, çokça da şansa bağlı bir olaydır. Bazen bir el size doğru uzanır ve sihirli bir dokunuşla kendinizi hiç beklemediğiniz bir anda, hiç beklemediğiniz yerlerde bulursunuz… Kitapdostu Yayınları, işte o sihirli elin gelip sizi bulması amacıyla faaliyetlerini sürdürürken, hiçbir zaman için hiç kimseye, bu ihtimalin gerçekleşeceği yönünde bir söz ya da garanti veremez.

ISBN BAŞVURUSU VE BARKOD, BANDROL, KÜLTÜR BAKANLIĞI BAŞVURUSU

ISBN Türkiye’de basılan tüm kitaplar için Kültür Bakanlığı tarafından verilen on basamaklı koddur. Kitapdostu Yayınları satışını ve dağıtımını yapacağı tüm kitaplar için Kültür Bakanlığı’na ISBN başvurusu gerçekleştirmektedir. ISBN kodundan çıkarılan Barkod numaraları tüm kitapların arka kapaklarında yer alır.

Yayın Çeşitleri ve Hizmet Çeşitleri
1 – Kitapdostu Seçenek 1
Tüm dünyada yayıncılığı baştan aşağı değiştiren Talep-Doğrultusunda-Baskı sayesinde kitabınız her zamankinden hızlı, her zamankinden ekonomik ve göz kamaştırıcı bir baskı kalitesiyle internetteki tüm kitabevlerinde satışa çıkıyor!
Dijital Baskıyla Yepyeni Boyutlar
Talep-Doğrultusunda-Baskı (TDB) teknolojisini Türkiye’de gerçek anlamda uygulayan tek yayınevi olan Kitapdostu Yayınları ile kitapları hem daha hızlı, hem daha ekonomik, hem de daha kaliteli bir baskı ile okurlarına sunuyor.
Online Kitapçılarda ve Gerçek Kitabevlerinde Satış İmkanı
Türkiye’nin en büyük online kitabevlerinde satışa çıkıyor. Buna ek olarak, gerçek kitabevlerinden de talep gelmesi durumunda, kitap onlara da gönderiliyor.
Editöryel Hizmet
Kitapdostu Yayınları yayın dünyasında çalışan ya da çalışmış olan deneyimli editörlerle çalışmaya özen gösteriyor. Bu editörler kitabınızı baştan sona, titizlikle gözden geçiriyor. Bu gözden geçirmenin sonucunda, kitabınızdaki olası tüm imla ve gramer hataları gideriliyor ve kurguda olan kopukluklar ya da tutarsızlıklar ayıklanıyor ve yazara bildiriliyor.

2 – Kitapdostu Seçenek 2

Büyük düşünen yazarlar için! Kitabınızın rekabetin yoğun olduğu gerçek yayın dünyasında yer almasını istiyorsanız bu paket sizin için! Kitabınız bütün online kitabevlerinde ve yerel kitabevlerinin yanısıra zincir mağazalarda satışa çıkıyor!
Gerçek Bir Yayıncılık Deneyimi
Kitapdostu Yayınları’nın en kapsamlı paketi olan Kitapdostu Premius ile kitabınız birinci sınıf bir matbaada yüksek adette basılıyor, dört dörtlük editöryel bir okumadan geçiyor ve ülke çapında kitapçılarda ve zincir mağazalarda kapsamlı bir dağıtım ağına dahil oluyor.
Pazarlama
Aktif dağıtım sayesinde kitabınızdan ciddi bir ticari kazanç elde etmeniz mümkün. Kitabınız basıldıktan sonra yurt çapında dağıtımcılara ulaştırılıyor. Diğer paketlerdeki pasif (yani talep gelirse) satıştan farklı olarak, kitabınız kitabevleri ve zincir mağazalarda raflara ulaştırıyor. Unutmadan söyleyelim, kapsamlı bir editöryel okuma ve kitabınıza özel bir tasarım hizmeti de pakete dahil.
Kitaplar, haklar ve kâr size ait!
Üretilen kitapların tümü yazarına aittir. Yani üretilen kitaplardan dilediğiniz kadarını alabilirsiniz. Etiket fiyatını siz belirliyorsunuz, kârın %40’ı size kalıyor ve haklarınızın hiçbirini bize devretmiyorsunuz.
3 – Kitapdostu Seçenek 3

Şairler! Şiirleriniz sadece kendi bilgisayarınızda, defterlerinizde ya da amatör edebiyat sitelerinde durmasın! Okurlarınız, hayranlarınız ve tanıdıklarınızın karşısına gerçek bir kitapla çıkın! Üstüne üstlük sınırsız baskı imkanıyla kâr da edin!
Ekonomik ama sınırsız baskı!
Şairlerden gelen talepler doğrultusunda hazırlanmış, çok özel, çok ekonomik ve bir o kadar da şık bir paket. Kitabınız bir anda 500 adet, 1000 adet üretilmiyor; gerektiği kadar, daha doğrusu sipariş geldiği kadar ve geldiği müddetçe üretiliyor. Başka bir deyişle, kitabınızın baskısının tükenmesi diye bir ihtimal yok. Sipariş geldiği sürece kitabınız üretiliyor!
Kitabınız 20 günde satışa çıksın!
Evet, yanlış duymadınız. 20 gün içerisinde kitabınız internetteki bütün büyük online kitabevlerinde satışa çıkıyor. Her ay sonunda, o ay satılan kitabın etiket fiyatının %20’si de otomatik olarak hesabınıza yatırılıyor. Satışları da online takip edebiliyorsunuz.
Yazara 25 kopya!
Bu arada size de, eşinize dostunuza verebilmeniz için 25 adet kitap gönderiliyor. Bundan fazlasına ihtiyaç duymanız durumunda da çok büyük bir indirimle istediğiniz adette kitap temin edebiliyorsunuz!
4 – Kitapdostu Seçenek 4

Eşe, dosta, aileye hediye edecek bir kitabınız olsun istiyor ya da eserinizi bir kitap şekline sokmak istiyorsanız, bu paket sizin için! Kitabını kendi dağıtmak isteyen kişi ya da kurumlar için düşünülmüş bu pakette ISBN, bandrol ve barkod bulunuyor.
Bu paket kimlere uygun?
Kitap ülkenin en iyi matbaalarından birinde, klasik ofset baskısıyla basılıyor, özgün ve renkli bir kapak tasarımı yapılıyor ve iç sayfalar içeriğe uyumlu, özel olarak tasarlanıyor. Ancak bulunan editöryel gözden geçirme hizmeti bu pakette sunulmadığından, kitabı satışa çıkarmıyoruz. Bunun yerine kitaplar adresinize postalanıyor.
Özellikle satış düşünmeyen ama yine de çalışmalarını basılı olarak, bir kitap şeklinde görmek isteyenlerin tercih edebileceği bir pakettir bu. Aynı zamanda kitabın satışını kendi web sitenizden ya da tanıdığınız kitabevlerinden yapabileceğinizi düşünüyorsanız bu paketi tercih edebilirsiniz. Ancak editöryel bir gözden geçirme olmadığından, kitabın içinde imla hatalarının ve kurgusal tutarsızlıkların gözden geçirilmediğini yine de dikkate almalısınız. Dilerseniz, ek bir ücretle editöryel hizmet de alabilirsiniz.

AÇIKLAMA Kitap Yazımı Hakkında Bilgi
Editöryel Gözden Geçirme
Kitapdostu Yayınları’nı Destekli Kişisel Yayıncılık hizmeti veren yayınevlerinden ayıran en temel özelliklerden biri de sadece sektörün profesyonelleriyle çalışıyor olması. Bu elbette, kitabınızın editörlüğünü üstlenecek kişi durumunda da geçerli. Çalışacağınız editör mutlaka yayıncılık sektöründe adı tanınan ve bu sektörde uzun yıllar bu işi yapmış biri olacaktır. Premius paketini tercih eden yazarlarımız için Editöryel Gözden Geçirme hizmeti standarttır, diğer paketlerde de bu hizmetten yararlanılabilir.

Kitap Formatı
Kitapdostu Yayınları yazarlarına iki farklı baskı alternatifi sunmaktadır. Birincisi klasik yolla basılmış kitaptır. Ülkenin en iyi matbaalarından birinde basılacak kitabınız en az 500 adet olmak üzere, ortalama da 1000 adet olmak üzere üretilir. Özel baskı işleri için ise, dijital baskı teknolojisinden yararlanıyoruz ve gerekirse kitapları sadece talep edildiği zaman, talep edildiği miktarda üretebiliyoruz. Her iki durumda da kitapların boyutları ve kağıt kaliteleri değişebilmektedir ve isteyen yazarlara bez cilt, kuşe kağıdı, gofre ve lokal lak gibi ekstra hizmetler sunabilmekteyiz. Kitabınız aynı zamanda e-kitap şekilnde (PDF) olarak size sunulmaktadır.

Tasarım Birimimiz
Takımımız sizinle ortaklaşa çalışacak ve fikirlerinizi kitabınızın kapağına aktarmaya çalışacak. Fikirlerinizi onlara anlatmak için bütün yolları kullanabilirsiniz; taslak bir karakalem çalışması verebilir, beğendiğiniz bir kapak, film afişi ya da reklamı gösterebilir ya da kullandığımız ve milyonlarca resim içeren resim arşivini kendinizi tarayabilir ve kapak için uygun gördüğünüz bir resimi bize bildirebilirsiniz. Gerisiyle biz ilgileniyoruz. İstediğiniz resimin haklarını satın alıyor ve onunla farklı kapak alternatifleri yapıyoruz. Hemen belirtelim, kullandığımız bütün kapak görsellerinin yayınlama haklarını alıyoruz ve tümü profesyonel fotoğrafçı, ilüstratör ya da ressamlar tarafından uygulanmıştır. Kitabınızın iç sayfa tasarımını da ayrıca bir tasarım projesi olarak görüyor ve metnin içeriğini en iyi şekilde yansıtacak yazı karakterleri, bölüm başlıkları vb. öğeleri seçmeye özen gösteriyoruz. Tasarımda seri üretim diye bir şey yok.

Üretim Öncesi ve Üretim

Üretim Öncesi
Kitabınızın dosyası bize ulaştıktan sonra sırasıyla editöryel okuma, dizgi, kapak tasarım çalışması ve son olarak da üretim geliyor. Bir sonraki aşamaya geçmeden önce, bir aşamayı tamamlayabilmemiz için sizin son onayınız gerekiyor. Dolayısıyla süreç boyunca müdahele edebilir, farklı fikirler üzerinde denemeler yapabilirsiniz. Editöryel okuma yapıldıktan sonra metin dosyası size onay için gönderiliyor. Bu dosya üzerinde son değişiklikleri de yapabilirsiniz. Editöryel okumadan sonra, editöryel okumanın yeniden yapılmasını ya da tamamlanmış bir dizginin ardından dizginin baştan yapılmasını gerektirecek durumlarda ya da kitap matbaaya ulaştıktan sonra bir değişiklik talebiniz olursa, ek bir ücret vardır. Ama bu aşamalara gelinceye kadar her tür değişikliği bizden talep edebilirsiniz.

Üretim
Kitapdostu Yayınları üretime neredeyse aşırı denilebilecek bir hassasiyetle yaklaşmaktadır. Çoğu yayınevi daha ekonomik olduğu için aydinger çıkışlarıyla çalışırken, biz daha net bir baskı sonucu alabilmek için birçok durumda film çıkışı kullanıyoruz. Kullandığımız kağıt kalitesini düşürmemeye özen gösteriyor ve yazara mat/parlak selefon, lokal lak ve 1. hamur kağıt gibi bir dizi ekstra hizmeti ücretsiz ya da çok düşük bir ücretle sunuyoruz.

Daha ucuz baskı tesisleri yerine her zaman için piyasanın en iddialı yayınevlerinin çalıştığı matbaalarla çalışıyoruz ve dijital baskı söz konusu olduğunda bir dizi alternatifi göz önünde bulundurarak, kitabın türüne en uygun sonucu verebilecek şirketi kullanıyoruz.

Pazarlama
Kitapdostu Yayınları, her yıl yayınladığı yüzü aşkın kitapla şimdiden yayın dünyasında dikkate alınan ve takip edilen bir kurum olmuştur. İyi satış grafikleri elde etmiş kitaplarımızdan bütün diğer kitaplarımız yararlanıyor, çünkü kitabevleri bu kitaplar sayesinde Kitapdostu Yayınları’nı sürekli takip ediyorlar. Türkiye’nin en büyük perakende zinciriyle yaptığımız özel anlaşma sayesinde, perakende satışın neredeyse yüzde ellisine denk gelen bir dağıtım ağına ulaşıyoruz. Belli başlı bütün büyük dağıtımcılarla çalışıyor ve dünyanın her köşesine kitap gönderebilen ve Türkiye’nin en büyük üç online kitabevinden biri olan Netkitap.com ile stratejik ortaklığımız bulunuyor. Elbette bir kitabın satış başarısı herşeyden öte kitabın kendisine bağlı ancak birçok kitabın Kitapdostu Yayınları’nda başarılı satış grafikleri elde etmiş olması, pazarlama gücümüzün ve potansiyelimizin bir kanıtıdır.

Tanıtım
Kitapdostu Yayınları ülkenin önde gelen PR uzmanlarından biriyle özel anlaşmalı olarak çalışmaktadır. Bu sayede kitaplarımızı sık sık ülkenin önde gelen medya kuruluşlarında görebilirsiniz. CNN Türk, Kanaltürk, Radikal Kitap, Akşam Kitap, Milliyet Kitap yayınlarımızın sık sık uğradığı medya kuruluşlarından bazılarıdır. Ulusal ve yerel bazda kitaplarımızın tanıtımlarına Basında Kitapdostu sayfasından takip edebilirsiniz. Bizim takip edebildiğimiz ölçüde!

Destekli Kişisel Yayıncılık

Kitabınız, hangi paketi seçerseniz seçin, birinci sınıf kitap kağıdına, kuşe karton kapakla basılacaktır. Dijital baskı dijital baskı teknolojisiyle yapıldığından offset baskı kalitesini en ufak bir şekilde aratmamaktadır. Ancak baskı aşamasına gelmeden önce belge-öncesi ve dizgi-sonrası iki aşama daha söz konusudur. Buradaki hizmetlerin ek ücrete tabi olduğunu ve birçoğunu kendiniz dosyayı bize göndermeden önce çözebileceğinizi lütfen dikkate alın.

Belge Öncesi Aşama

Bu aşama kitabınızın metin belgesi editöryel okumaya gitmeden önce yapılabilecek işlemleri ilgilendirmektedir. Başka bir deyişle belgenizi bize göndermeden önce, işlemi hızlandırmak ve daha kaliteli bir sonuç elde edebilmemiz için sizin yapabileceklerinizle ilgilidir.

Temel Formatlama Bilgileri
Sorunsuz bir editöryel okumadan geçmesi için belgenizin aşağıdaki maddelere göre düzenlenmiş olması gerekmekterdir.

Sayfa sayısı, sayfa üstü başlıkları ve sayfa altı başlıklarının olmaması.
Sayfa bölmelerinin gerekli yerlere yazar tarafından verilmiş olması.
Paragrafların tek bir defa Enter ya da Return tuşuna basılarak verilmesi. Enter/Return’e basıldıktan sonra elle boşluk verilmemesi, paragraf girintisinin cetvelden verilmesi.
Satır aralıklarının ve kullanılan yazı karakterinin tek tip ve standart olması.
Metinlerin tablo ya da kutular içerisinde yer almaması, metinlerin grafik olarak kaydedilmemesi.
Kullanılacak resim varsa, resimlerin bize Word dosyasının içinde değil, ayrıca 300 dpi çözünürlükte ve siyah beyaz olarak ulaştırılması.

Bu işlemleri bizim yapmamızı istiyorsanız sayfa başına 1 TL’lik bir ücreti vardır. Herhangi bir ek ücret ödemek zorunda kalmamak için bu ve benzeri yapılacaklar listesinin tamamını sağ tarafta Başvuru Listeniz Nasıl Olmalı kutusundaki başlıklardan öğrenebilirsiniz. Dosyanız bu kriterlere uygun değilse, sizi, eksikleri giderebilmeniz için, durumdan haberdar ediyoruz ve sizin istekleriniz doğrultusunda süreci ilerletiyoruz.

Basılı Materyal İle Başvuru
Belgeniz dijital olarak kayıtlı değilse, bize yazıcı çıktısını da gönderebilirsiniz. Kağıt üzerinde yer alan belgeyi dijital ortama aktarma tarafımızca, bir ücret karşılığı yapılmaktadır. Bu hizmete el yazısı ya da fotokopi ile gönderilen belgeler dahil değildir. Bilgisayara aktarma ücreti, sayfası 2 TL’dir. Aktarma süresi belgenin durumuna ve miktarına bağlı olarak değişmektedir. Ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Fotokopi ya da El Yazısı ile Hazırlanmış Materyal Başvurusu
Kitabınız bir deftere yazılı olarak ya da zor okunan bir fotokopi çıktısı örneğinde bulunuyorsa, herhangi bir çalışmaya başlayabilmemiz için defterin içeriğinin bilgisayara aktarılması gerekmektedir. Gazeteden kesilmiş makaleler ya da kitabınızın eski bir baskısının işlenmesi de bu hizmet dahilindedir. Bu işlem el yazısının okunabilirliğine ve belgenin kalınlığına bağlı olarak 60-75 gün sürmektedir ve ücreti sayfası 3 TL’dir.

Büyük Boy Taramalar
Kitabınızın ya da kapakta yer almasını istediğiniz ve A3’den daha büyük boyutlarda hazırlanmış görsellerin taranması tarama başına 20 TL’dir.

Siyah Beyaz Taramalar
Özgün ya da telif hakkı yazar tarafından satın alınmış siyah beyaz çalışmaların kitabın içinde kullanılması durumunda, Kitapdostu Yayınları bu tür görselleri tarayarak, gerekli ton ayarlamalarını yaparak kitabınıza katmaktadır. Resimlerin kitabın neresinde kullanılacağını metnin içinde belirtmeniz önem taşımaktadır. Bu şekilde kullanılacak görsellerin ücreti resim başına 5 TL’dir. Resimler bize dijital olarak ulaştırılması (CD-ROM, USB bellek ya da e-posta yoluyla) ve resimler herhangi bir işlemden geçmeksizin kullanılması durumunda 5 resime kadar ücretsiz, 5 resimden sonra resim başı 1 TL ücret tahsis edilir. (İşlem gerektiren resimler için bkz. Grafik Dosyası Dönüştürmesi)

Belge Format Dönüştürmesi
Belgeniz Microsoft Word ile yazılmamışsa, bunun yerine WordPerfect, Word Pad ya da Microsoft Works gibi alternatif editör programları tercih edilmişse, Kitapdostu Yayınları dosyanızı kullanabileceğimiz bir formata getirmek için ufak bir ücret (29 TL) talep etmektedir. Dosyanızın bu ücrete tabi tutulmaması için lütfen belgenizi göndermeden önce bizimle bağlantı kurun.

Grafik Dosyası Dönüştürmesi
Yazarlarımız bize sık sık az ya da çok çalışma gerektirecek resim dosyaları göndermektedirler. Bunların arasında sayabileceklerimiz,

Yazarın istediği şekilde resimlerin kadrajlanması,
İç sayfalarda kullanılmak üzere renkli resimlerin gri tonlamalı resimlere dönüştürülmesi
JPG uzantılı resim dosyalarının TIFF (.tif) uzantılı dosyalara dönüştürülmesi
Word belgesinde yer alan resimlerin Word’den çıkarılıp ayrı birer dosya olarak saklanması.
Vektörel grafiklerin (CorelDraw, Illustrator ya da Freehand gibi programlarla yapılmış dosyalar) TIFF (.tif) formatına dönüştürülmesi.

Bu işlemlerin tümü ciddi vakit ayırmayı gerektiren işlemlerdir. Bu işlemlerin tarafımızca yapılmasını istiyorsanız, 25 resimlik standart ücretimiz 100 TL’dir. Ancak yazarlarımız bu işlemleri kendileri de rahatlıkla yapabilirler ve böylelikle herhangi bir ek ücret ödemek zorunda kalmazlar.

Dosya Birleştirme
Standart dosya kabulümüz tüm belgenizin tek bir dosya içinde yer alması şeklindedir. Ancak bazı yazarlarımız dosyalarını birden çok dosya şekilnde bize göndermeyi yeğlemektedirler. Dosya Birleştirme hizmetimiz bu tür dosyaların hem editöryel okuma, hem dizgi için tek bir dosya haline getirilmesi işlemidir. Birleştirilen her dosya için 5 TL’lik bir ücret vardır.

Herhangi bir ek ücret ödemek zorunda kalmamak için Başvurusu Dosyanız Nasıl Olmalı? sayfalarını incelemenizi öneririz.

Dizgi Sonrası Aşama

Kitapdostu Yayınları’ndan kitabınızın sayfa düzenlemesi (dizgisi) yapıldıktan sonra da belli değişiklikler talep edebilirsiniz. Ancak bunların tümünün ücrete tabi olduğunu lütfen dikkate alın.

Yeniden Dizginin Gerektireceği Durumlar
Kitapdostu Yayınları’ndan editöryel okuması yapılan dosya, dizgiye geçilmeden önce son bir onay için yazarına gönderilmektedir. Yazarına gönderdiğimiz bu .doc dosyası, henüz sayfa düzenlemesi yapılmış bir dosya olmadığından her tür değişikliğin yapılmasına uygundur. Size göndereceğimiz bu Editöryel Okuması yapılmış dosya üzerinde gerekli gözden geçirmeyi yapmanızın ardından (ve kendiniz ek değişiklikler yapmanız durumunda, bu dosyayı bize son bir kez göndermenizin ardından) dizgi aşamasına geçilmektedir. Metin dizildikten sonra üzerinde herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır. Ancak dizgi ve tasarımla ilgili bizden kaynaklanan hatalar olursa, bunları giderebilmekteyiz. Ancak bu aşamadan sonra metnin içeriğiyle ilgili bir değişiklik talebiniz olursa bunun ek ücrete tabi olduğunu (sayfası 1 TL) lütfen dikkate alın. Bütün dizginin baştan yapılmasını gerektirecek durumlarda (örneğin bir cümle ya da paragrafın çıkarılması ya da eklenmesi bütün dizgiyi kaydıracağından, hata ihtimalini ortadan kaldırmak için çoğu kez dizginin baştan yapılmasını gerektirmektedir.) toplam sayfa sayısı x 1 TL olarak hesaplanır.

Kitabın Adının ya da Bölüm Adlarının Değiştirilmesi
Kitabın kapağı ya da dizgisi yapıldıktan sonra isim değişikliği talep etmeniz durumunda kitabın adında değişiklik için 20 TL, bölüm adı değişiklikleri için bölüm başına 2 TL ek ücret uygulanmaktadır.

Dizgi Yapıldıktan Sonra İlk Başvuru Dosyasında Bulunmayan İçindekiler, Biyografi, Kaynakça, İthaf vb. Eklerin Dahil Edilmesi
Birçok durumda bu işlem sayfa sayısını artıracağı ve toplam maliyeti yükselteceği için hesaplama baştan yapılacaktır. Bu durumun oluşmaması halinde yapılan her ek için 20 TL ek ücret uygulanmaktadır.

 

Fiyatlarımız

Tam Profesyonel Paket

→Rekabetin çok yoğun olduğu yayın dünyasında mücadele edecek, büyük düşünen yazarlar için profesyonel paketi öneriyoruz. Bu paketi satın aldığınız takdirde çalışmanız, edebiyat doktorası yapmış üst düzey editör kadromuz tarafından incelenecek, 1. sınıf kalitede basılacak ve online kitapevleri, yerel kitapevleri, zincir mağazalar ve süper marketlere dağıtılacaktır.
→Kitabın tüm geliri ve tüm hakları size ait olacaktır. Kitabınızın tamamı satıldıktan sonra yeniden yayınlanması gerektiğinde sizden bir daha ücret alınmayacak ve kitap yayınevimiz tarafından yayınlanacaktır.
→Bu paketi aldığınız takdirde, bizden başka hiçbir yayın grubunun sunamadığı fuar hizmetlerinden ücretsiz faydalanacaksınız. (2007 yılından beri Kadıköy kitap fuarını biz düzenliyoruz. 2010 yılında Bodrum, Antalya vb. turizm ağırlıklı illerimizde de kitap çadırlarımız oldu. Kendi yazarlarımızın satışları öncelikli olarak yapıldı. Dileyen yazarlarımıza imza günleri düzenledik.)
→Bizden başka hiçbir yayın grubunun sunamadığı bir hizmet daha sunmaktayız. Yayın grubumuzun ortaklığı bulunan kitapçılardaki satış görevlilerine kitabınızı okutarak, müşterilere sizin kitabınızı en iyi şekilde tanıtmalarını ve önermelerini sağlamaktayız.
→Bu paketi alan yazarlarımızın yazar menajerliğini ücretsiz yapılacaktır. Örneğin, yazarın herhangi bir yayın kuruluşunda röportajı yayınlanacak ise, bu röportajın soruları ve yanıtları editörlerimiz tarafından incelenecektir. Lise ve üniversitelerdeki edebiyat kulüpleriyle ortak yürüttüğümüz projelere bu kitapları da dâhil ederek, yazarımıza imza günleri ve söyleşiler tertiplemekteyiz. Her ay düzenli bir şekilde toplandığımız Öykü-Roman Meclisi ve Şiir Meclisi toplantılarımıza ücretsiz katılım hakkı sunulmaktadır.
→Bu paketi alan yazarlarımızın aynı zamanda sözleşme süresi dâhilinde hukuk danışmanlığı da tarafımızdan üstlenilecektir. (Sadece telif hakları ile ilgili) Bu hizmet için ekstra ücret alınmayacaktır.
Not: 500 sayfanın üstündeki eserler için lütfen telefonla veya E-posta yoluyla iletişime geçerek fiyat alınız. Taksit, iskonto oranları vb. sorularınız için lütfen iletişime geçiniz.

 

 

 

 

Ekstra Seçenekler
AyraçFiyat Alınız
PosterFiyat Alınız
KartvizitFiyat Alınız
Kartpostal1250 TL
E-mail Yoluyla TanıtımFiyat Alınız
Tuvale baskı, plaket, kupaFiyat Alınız
1. hamur farkı1250 TL
Gofre2250 TL
Lokal Lak1750 TL
Sıvama cilt (kitap başına)13,5 TL
Kapak Kılıfı1400 TL
Kulakçık1250 TL
Yazar MenajerliğiFiyat Alınız
E-kitap2250 TL
Facebook/Twitter tanıtımlarıFiyat Alınız

 

Telifli Paket
Size ortaklık teklif ediyoruz. Masrafın yarısı sizden yarısı bizden?

→Kitaplaştırmak istediğiniz çalışmanızı bize gönderdiğiniz takdirde, kapsamlı bir editöryel düzenleme yapılmaktadır.

→En güzel şekilde kitap içeriğine uygun kapak tasarımı düzenlenmektedir.

→ Kültür Bakanlığı resmî işlemlerinin tümünü yayınevimiz üstlenmektedir.

→Türkiye genelinde dağıtımı sağlanmaktadır.

→Tüm gazetelere, televizyonlara ve diğer medya kuruluşlarına bir basın bülteniyle kitabınızın tanıtımı yapılmaktadır.

→ Yayın grubumuza bağlı olan Edebiyat dergilerinde kapsamlı bir röportajınız yayınlanmaktadır.
→Satışını gerçekleştirdiğimiz her eserden yazara telif bedeli ödenmektedir.
 

 

Yarı Profesyonel Paket
→Bu pakette editöryel çalışma, mizanpaj, kapak tasarımı yapılmaktadır. Baskı kalitesi yine birinci sınıf kalitede kullanılmaktadır. Fakat bu pakette dağıtım yapılmamaktadır. Eş, dost, yakın çevre ve iş arkadaşlarınıza hediye etmek, çocuklarınıza güzel bir anı bırakmak için bir kitabınız olsun istiyorsanız size bu paketi öneriyoruz. Kitabınızda ISBN, bandrol ve barkod bulunacaktır. .
→Bu paketi aldığınızda editöryel hizmet için herhangi bir ekstra ücret ödemeyeceksiniz. Kitabınız en iyi şekilde imla ve kurgu hataları açısından incelenecektir.
→Bu paketi alan yazarlarımızın kitabı eğer isterlerse fuarlarımızda ve kitap çadırlarımızda satışa çıkarılacak ve tüm gelir yazara verilecektir. Bu hizmetten dolayı da ekstra ücret alınmayacaktır.

 

 

 

Editöryel Paket
→Bu paket destekli kişisel yayıncılık düşünmeyen, çalışmasını büyük yayınevlerine göndermek isteyen yazar ve şairler için oluşturulmuştur. Büyük yayınevlerinin yeni bir yazarın kitabını çıkarma olasılığı çok düşüktür. Bu olasılığı arttırmak için, gönderdiğiniz dosyanın çok iyi olması gerekmektedir. E-paket profesyonel editörlerimizle ortaklaşa çalışma yaparak kitabınızın düzenlenmesini sağlamaktayız.

Ücret: 2950 TL
2.el kitap,
2.el kitap ankara,
2.el kitap satış,
2010 en çok satan kitaplar,
2011 en çok okunan kitaplar,
2011 kitap,
2011 kitaplar,
2011 kitaplari,
2011 kpss kitapları,
2011 yeni çıkan kitaplar,
3d max kitap,
3ds max kitap,
4 buyuk kitap,
4 kitap,
50 indirimli kitap,
acele kaynak kitap,
açık öğretim sınavları seti,
açıköğretim kitap,
açıköğretim kitap fiyatları,
açıköğretim yardımcı kitap,
ada kitap,
ahmet umit kitaplari,
akademik kitap,
akademik kitap satış,
akis kitap,
akmar kitap,
alacakaranlik kitap,
alacakaranlik kitap serisi,
alacakaranlık kitap oku,
alfa kitap,
almanca,
almanca eğitim seti,
almanca kitap,
almanca yardımcı kitap,
alternatif kitap,
altin kitap,
altın kitap yayınevi,
amazon kitap,
analiz kitap,
anaokulu kitap setleri,
ankara kitap fuari,
ankarada ucuz kitap,
antalya kitap,
antika kitap,
antika kitap satışı,
antoloji kitap,
aof kitap,
aöf kitap indir,
aöf yardımcı kitap,
arapça kitap indir,
arapça kitap satış,
arapça kitap siteleri,
Arapça Öğrenim Seti,
ask kitaplari,
asp.net kitap pdf,
avesta kitap,
ayse kulin kitaplari,
bebek bakımı kitap,
bebek kitap,
bebek kitaplari,
bebekler için kitap,
bedava e kitap,
bedava kitap,
bedava kitap indir,
bedava kitap oku,
bedava kitap özetleri,
bedava sesli kitap,
best seller kitap,
bestseller kitap,
bestseller kitaplar,
beyazit kitap fuari,
bilgisayar e kitap,
bilgisayar kitap,
bilgisayarda kitap yazmak,
Bilişim VCD li OKS Hazırlık Seti,
bir kitap yazmak,
biyokimya kitap,
borsa e kitap,
borsa kitap,
bursa kitap,
bursa kitap evleri,
bursa kitap fuari,
bursa kitap merkezi,
c kitap,
c# kitap,

 

 

kitap yayınlatmak kitap bastırmak kitap kitap basım yeri kitap basmak kitap yazmak kitap bastırmak kitap bastırmak istiyorum kitap basım fiyat hesaplama kitap basım fiyatları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here