Kitap Temini – Dağıtım Hizmeti – Kitabevi Sipariş Yönetimi

0
60

Kitap Temini – Dağıtım Hizmeti – Kitabevi Sipariş Yönetimi

Başvuru İçin:

Tolga Erman

5512049520

tolgaerman1@hotmail.com

Marka kiralamadan yapılacak uygulamalar ve ücretleri:

 • Kitap temini
 • Kitap sipariş listesi hazırlanması
 • Yeni kitap araştırması
 • Mağazanın resmi mesai günlerinde gelecek siparişleri anlık olarak karşılamak ve yenilikleri araştırmak için Mağaza için atanmış 1 satın alma uzman personeli hizmet verecektir.

Bu işlem için tedarik sözleşmesi imzalandıktan sonra 12 aylık dönemde 1 ayda 20 gün boyunca ilgili personel telefon, mail veya faks yolu ile mağazada sorumlu personel ile kontak halinde olup satış artırıcı yenilikleri takip ederek, mesaisi boyunca mağazaya yardımcı olacaktır.

Sözleşmeyi imzalayacak firma bunun karşılında personel için dağıtım firmasına aylık 2.000 tl + kdv ücret ödeyecektir. Bu ücret12 aylık sözleşme imzalandıktan sonra nakten hesaba yapılan ödemenin ardından firmaya faturalandırılır.

Temin ücretleri:

100.000 TL ve üzeri siparişlerde fatura’nın % 2 si dağıtım komisyonu olarak alınır.

50.000 ila 75.000 TL arası siparişlerde % 4’ü dağıtım komisyonu olarak alınır.

30.000 ila 49.000 TL arası siparişlerde % 7 ‘si dağıtım komisyonu olarak alınır.

1.000 ila 29.000 TL arasındaki siparişlerde % 10’u dağıtım komisyonu olarak alınır.

İlk kurulum faaliyeti haricinde, siparişlerin temini maksimum 5 iş günüdür.

Ödemeler Banka havalesi yolu ile olup hiçbir koşulda vadelendirilemez.

Kitabevi Sipariş Yönetimi

Kitap Temini

Kitap Dağıtım Hizmeti

TÜM TÜRKİYE’DE KİTAbEVİ BAYİLİKLERİ VERİLECEKTİR.

Kitabevi Başvuruları İçin:

Tolga Erman

5512049520

tolgaerman1@hotmail.com

Kurumsal Kitap, Dergi Dağıtım – Satış – Pazarlama Başvurusu İçin:

Tolga Erman

5512049520

tolgaerman1@hotmail.com

Kurumsal Kitap Dağıtım – Satış – Pazarlama

Kurumunuzun ürünlerinin satışı dağıtım pazarlaması için

Kitapdostu Yayınları Bünyesinde Bulunduran

Erman Basım Yayın Dağıtım’dan

Bu Tüm Görevleri Tek Bir Çatıda Bulabilrsiniz.

Kitaplarınızın Kitapevlerine Satışı

İnternet Kitap Satıcılarına Ulaşması

Fuarlarda Yer Alması

Kitapların Dağıtım Ağlarında Yerlerinin Alması

 

İNTERNET SATICILARI
İNTERNET KİTAP SATIŞ SİTELERİ
http://www.dr.com.tr/Yayinevi/kitap-dostu/s=2843
http://www.kitapyurdu.com/yayinevi/kitap-dostu-yayinlari/2842.html
http://www.idefix.com/kitap/kitap-dostu/firma_urun.asp?fid=9402
http://www.hepsiburada.com/ara?q=K%C4%B0TAPDOSTU
http://www.babil.com/yayinevi/kitap-dostu-yayinlari

MAĞAZALAR
KİTAPEVLERİ, KİTAP SATIŞ YERLERİ
http://www.remzi.com.tr/anasayfa
https://www.imge.com.tr/
https://www.dostyayinevi.com/TR/belge/1-1887/dost-kitabevi.html
http://www.mephisto.com.tr/
http://www.inkilap.com/
http://www.dr.com.tr/

 

DAĞITIM FİRMALARI
KİTAP DAĞITIM FİRMALARI
https://www.alfakitap.com/
http://www.fenikskitap.com/
http://ikiayayincilik.com.tr/

Kurumsal Kitap, Dergi Dağıtım Sözleşmesi Maddeleri:

 1. Yayınevinin(kurumun)KİTAP ADI adlı (kitap) bu sözleşmedeki koşullarla Yayıncıya 1 kere Dağıtım (ilk 1000 adetlik tek distribitörluk ) olarak devretmeyi kabul eder. Kurum söz konusu Eser’de yer alan bölümleri başka başlık altında ve ayrı kitaplar halinde yayınlatmayacaktır.
 2. Dağıtıcının(Erman Basım Yayın Dağıtım), bu sözleşmeden doğan haklarını Yayınevinin(kurumun)  yazılı izni olmaksızın hiçbir şekilde üçüncü şahıs ve kuruluşlara devredemez.
 3. Eserde geçen tüm yazılar, Yayınevine(kuruma) aittir. Yayınevine(kuruma) ait kitapta yazılanlardan Dağıtıcı(Erman Basım Yayın Dağıtım) sorumlu tutulamaz.
 4. Eser basım Sonrasında Kargo veya Nakliye yolu ile Dağıtıcıya (Erman Basım Yayın Dağıtım)’a teslim edilir. Faturaya binayen teslimat yapılır. Faturasız ürün teslim alınmaz ve dağıtım yapılmaz. Bu kargo ücretini de Yayınevinin(kurumum) kendisi öder.
 5. Yayınevi(Kurum), eserin Dağıtılmasına başlamasından itibaren geçen 5 yıl sürelerde Eser’in stok durumu hakkın­da Dağıtıcı(Erman Basım Yayın Dağıtım)’dan bilgi isteyebilir.
 6. Basılı mevcudunun tükenmesi halinde Dağıtıcı(Erman Basım Yayın Dağıtım) Eser’in her yeni basımı için Yayınevine(kuruma) stoğun tükenmeden son 50 adette bilgi verir. Eserin tekrar basılması konusunda uyarıda bulunur. Eser dağıtım sözleşmesi 1 sefer dağıtıma mahsustur.
 7. Eser’in basılı mevcudunun tükenmesinden itibaren 30. gün içinde Dağıtıcı(Erman Basım Yayın Dağıtım), Yayınevine(kuruma)‘a bildiri­mde bulunmalıdır. Bu bildirimin yapılmaması halinde Yayınevi(kurum) ve Dağıtıcıyı(Erman Basım Yayın Dağıtım)’ı yazılı olarak uyarır. Uyarıya 30 gün içinde cevap verilemezse, sözleşme kendiliğinden fesholur ve telif hakkından doğan alacağın tamamı muaccel hale gelir.
 8. Her türlü ödeme, yürürlükteki vergi mevzuatının öngördüğü yükümlülüklere uygun olarak ve makbuz karşılığında yapılır.
 9. Yukarıdaki adresler, değiştirildikleri noter yolu ile yazılı olarak bildirilmediği sürece tarafların tebli­gat adresleridir.
 10. Bu sözleşme Eser’in Türkçe / Tüm yayın haklan için geçerlidir.
 11. Sözleşme süresi imza tarihinden itibaren 5 yıldır. Tüm Hakları bu süre zarfında Yayınevine(kuruma)’a Aittir. Dağıtım Hakkı Dağıtıcıya(Erman Basım Yayın Dağıtım) Aittir.
 12. Yayınevi(kurumun) ve Dağıtıcının(Erman Basım Yayın Dağıtım)’ın bu sözleşmede belirtilmemiş tüm yasal haklan saklıdır.
 13. Bu sözleşmeden doğan uyuşmazlıkların çözümünde Dağıtıcının (Erman Basım Yayın Dağıtım)’ın ikametgâhının bulunduğu yerin Mahkeme ve İcra Daireleri yetkilidir.
 14. Dağıtımcı(Erman Basım Yayın Dağıtım) dağıtım yapılan kitap bedelinin(etiket fiyatının) % 60 iskonto uygulanarak, kalan % 40’ı Yayınevi(kurum) adına açılmış hesap numarasına yılda 1(12 Ayda 1kez) kez olarak kitap satış adeti tutarında nakten ödeme yapar.
 15. Ödeme Yayınevinin(kurumun) banka hesap numarasına veya telif sahibine açılmış olan hesap numarasına ödeme yapılır.
 16. Kitap yayınevi stoklarına girene kadar oluşacak tüm masraflar Yayınevine(kuruma) aittir
 17. Kitapda Dağıtıcının(Erman Basım Yayın Dağıtım) logosu basmak zorunludur. Kitap dağıtımı satışı bu süre zarfında sadece Dağıtıcıya(Erman Basım Yayın Dağıtım) aittir. Ayrıca dağıtım ve satış yapılamaz.
 18. Dağıtım yapılan kitap Erman Basım için Yayınevinin(kurumun) kendi adına lanse edilecektir. Erman Basım markası ile tedarikçilere sunulacaktır.
 19. Kitap dağıtım bedeli olarak 1000 ( bin) + kdv(%18)  türk lirası nakten ödeme alınır. Yayınevi(kurum),  Dağıtıcıya(Erman Basım Yayın Dağıtım)’a kitap dağıtım bedeli öder. Dağıtıcıya(Erman Basım Yayın Dağıtım) banka hesap numarasına ödeme yapılmadan dağıtım yapılmaz.

Bu Sözleşmeden en az yılda 12 Kitap veya dergi Yayınlayan Kitap Dağıtıma veren kurum veya yayınevleri Yararlanmaktadır.

Kitap Dağıtım, Kitap Pazarlama, Kitap Satışı, Ücretli Kitap, Dergi Dağıtım Hizmeti:

 • Kitap satış yerlerine kitapların sevki.
 • Kitap tanıtımları hazırlayıp kitapevi, kitap dağıtım firmaları, internet kitap satıcılarına ulaştırmak siparişlerini alıp sevkiyatını sağlamak.
 • Kitap siparişlerini almak, sevkini sağlamak kitapları satıcılarına ulaştırmak.
 • Kitaplar için cari hesaplar oluşturup dağıtım yapılan yayınevine sayım ve satışa göre raporlar sunup, yılda 1 kez (12 ayda 1 kez) satılan kitapların ödemesi yapılır.
 • Kitapları katılımı Erman Basım Yayın Dağıtım’ın katılmış olduğu kitap fuarı, kitap satış organizasyonlarına dağıtımı yapılan kitapları sevk edip, satışını sağlamak.
 • Fuarlarda antlaşma yapılan kitapevlerinde yazarlara imza günü düzenlemek.
 • Kitap tanıtım organizasyonları düzenlemek.
 • Yayınevi için boyutu ne olursa olsun kitap satış sitesi kurmak.
 • Yayınevi kitap dağıtımı yapmak için personel maliyeti, kargo sevkiyat maliyeti diğer birçok işletme giderinden kurtulur tek bir dağıtım üzerinden kitaplarının dağıtımını sağlayabilir.
 • Yayınevi ya da bireysel yazar kitap dağıtımını Erman Basım Yayın Dağıtım ile yaptırdığında tek dağıtım antlaşması imzaladığında bu hizmetlerin tamamından yararlanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here